EuroHockey Club Challenge III

Men – Lipovci (SLO) – 2-5 June 2017


Countdown to event


days
hours
minutes
seconds



Teams


 Pool A Pool B
Baltic Champs (LTU)Asteras Agion Anargiron HC (GRE)
Soerbymagle HC (DEN)Nacka LHK (SWE)
Hokejski klub Lipovci (SLO)Qormi HC (MLT)
SZLG DSE – Olcote HC (HUN)Kringsjå SK (NOR)



Schedule


Friday 2 June 2017
10:00BNacka LHK (SWE)Kringsjå SK (NOR)
12:15BAsteras Agion Anargiron HC (GRE)Qormi HC (MLT)
14:30ASoerbymagle HC (DEN)SZLG DSE – Olcote HC (HUN)
16:45ABaltic Champs (LTU)Hokejski klub Lipovci (SLO)
 
Saturday 3 June 2017
10:00BNacka LHK (SWE)Asteras Agion Anargiron HC (GRE)
12:15BQormi HC (MLT)Kringsjå SK (NOR)
14:30ASoerbymagle HC (DEN)Baltic Champs (LTU)
16:45AHokejski klub Lipovci (SLO)SZLG DSE – Olcote HC (HUN)
 
Sunday 4 June 2017
10:00BAsteras Agion Anargiron HC (GRE)Kringsjå SK (NOR)
12:15BQormi HC (MLT)Nacka LHK (SWE)
14:30ABaltic Champs (LTU)SZLG DSE – Olcote HC (HUN)
16:45AHokejski klub Lipovci (SLO)Soerbymagle HC (DEN)
 
Monday 5 June 2017
08:30B3rd Pool B4rd Pool A
10:45B3rd Pool A4rd Pool B
13:00A1st Pool B2st Pool A
15:15A1st Pool A2st Pool B

Baltic Champs (LTU)



MOZŪRA Tomas Coach:
JANUKAITIS Lukas Team manager:
GRIDZIUŠKA Giedrius
BALSIUKAS Žygimantas
JACKEVIČIUS Darius
TARASOV Maksim
VARNAS Dominykas
JACKEVIČIUS Algirdas
ADOMAVIČIUS Giedrius
RUSECKAS Ernestas
PUŠKLEVIČIUS Povilas
DŽIOVALAS Edgaras
ČERNIAUSKAS Deivydas
KUDREŠOVAS Artūras
MAŽULIS Lukas
ALEKNAVIČIUS Laimonas
MEDVADEVAS Eitaras
 

Soerbymagle HC (DEN)



Jonas Jensen Coach: Jakob Vesterli
Mads O`Neill Team manager: Nina O`Neill
Mathias Jørgensen
Philipp Bruhns
Tobias Laursen
Paw Appeldorff
Casper Dahl
Nikolaj Jensen
Martin Andersen
Jakob Gordon
Mikkel Frost
Christian Engel
Markus Appeldorff
Sebastian Engel
Rasmus Andersen
 

Kringsjå SK (NOR)



SINGH RATHORE DIVYABHANU Coach:
SINGH NITESH Team manager:
SINGH SOHI SANDEEP
SINGH ARUN
SINGH INDERJEET
SINGH POWAR MANDEEP
SINGH HARMANPREET
SINGH BRAR ROBIN
SINGH GURWINDER
SINGH UPINDER
SINGH SUKHWANT
KUMAR SHARMA VARUN
SINGH JAIKAR
SINGH ATWAL GURKEERAT
SINGH JASPREET
SINGH JASMEET
ROGEAU BAPTISTE
SINGH K. KARANJIT
SCHRIMGEOUR NATHAN ROBERT
 

SZLG DSE – Olcote HC (HUN)



Szendrei Áron Coach:
Szabó György Team manager:
Dudás ElődI
Szendrei Márton
Szoják Gábor
Marouf Dániel
Szűcs Ádám
Zsoldos András
Balogh Tamás
Ferenczi Zsolt
Zsoldos Gábor
Pádár Csaba
Láng András
 

Hokejski klub Lipovci (SLO)



Slavko Forjan Coach: Sraka Štefan
Franc Maučec
Martin Mesarič
Robert Mesarič
Dominik Mesarič
Blaž Mujdrica
Aleš Pavlinjek
Boštjan Pavlinjek
Franc Rajnar
Matjaž Sraka
Boštjan Stanko
Uroš Stanko
Blaž Toplak
Robert Tratnjek
Marcel Tratnjek
Luka Vegič
Benjamin Vrbnjak
Jernej Vučko
Miha Zadravec
Gorazd Zajc
 

Nacka LHK (SWE)



Johan Issazadhe Coach: Hannes Rieger
Gustav Carlsson Team manager: Stuart Sunkel
Elias Lennevi
Christoffer Bemert
Hugo Nordberg
Frieder Delius
Frederic Foerster
Christopher Daunt
Nigel Grothier
Michael Broadway
Tom Mulder
Sören Toft
Adrien Bellenger
Anders Eliasson
Johan Larsson
Mikael Bergsten
 

Asteras Agion Anargiron HC (GRE)



KOTTAKIS GEORGIOS Coach: SIDERIDIS CHRISTOS
GINIS IASON Team manager: FRAGOS GEORGIOS
FOUFLIAS GEORGIOS Stand in manager: SPETSIOU ALEXANDRA
FRAGOS FOTIS
KARRAS PERIKLIS
VASKAN BOHDAN
FOUROUNTZOPOULOS GEORGIOS
PAPADAKIS V. GEORGIOS
TSIAMIS KONSTANTINOS
THOEDORATOS THEMISTOKLIS
SARRIS IASON
SIDERIDIS STAVROS
GOULTIDIS EVANGELOS
BISKOS PAULOS
TSIAMIS ARISTEIDIS
GIANAKOPOULOS ANGELIS
 

Qormi HC (MLT)



Keith Bajada Coach: Andre Ghio
Jacob Galea Team manager: Bernice Calleja
Zachary DeGiovanni Med.Support: Ray Sarcia
Joseph Cuschieri
Clayton Gatt
Thomas DeGiovanni
Kurt Grixti
Kyle Micallef
Steve Tanti
Shamison Mifsud
Juan Sarcia
Daniel Ellul
Shawn Dimech
John Williams
Keith Calleja
Axel Cauchi
Isaac Mansueto
Ayrton Falzon
Gareth Dimech
Kurt Darmanin
Jeremy Farrugia
Rudolph Camilleri
 


To Top Remember